Tööõigus


Küsimus: Kas tööandja saab tulemustest lähtuvalt töötasust "trahvina" mingi summa maha arvata?02.06.2014

Tere! Meie firma tuli välja uue töötasustamise süsteemiga. Nimelt kehtestati uus baaspalga süsteem, mis on 200 eurot, sellele lisandub siis kuu käibeplaani täitmine ja motivatsiooni toodete müük.
Lisaks on meil testostjad, kelle ankeedi täitmise tulemus mõjutab meie palka.
Kui see protsent jääb alla 70%, saame trahvi 30 eurot, aga kui alla 50%, on trahv 80 eurot, mis võetakse maha meie palgast.
Tahaksingi teada, kas selline palgamaksmise süsteem on õiguslik?

Kaunist päeva! Loodan saada vastust

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui tööandja soovib muuta töö tasustamise korda, siis on tegemist töölepingu muudatusega. Vastavalt TLS § 12 saab töölepingut muuta ainult poolte kokkuleppel. Kui Te töö tasustamise uue korraga ei nõustu, on Teil õigus töötasule endistel tingimustel.
Juhul, kui tööandja ühepoolselt muudab töölepingut (palgakorraldus), siis protseduurireeglite õige täitmise korral võib töötajal tekkida alus töölepingu erakorraliseks lõpetamiseks tööandjapoolsete kohustuste rikkumise tõttu. Sellega kaasneb tööandjapoolne kohustus maksta töötajale hüvitist töötaja kolme kuu keskmise tasu ulatuses.
Kui soovite saada täpsemaid juhiseid, kuidas toimida, siis oleks mõistlik allpool olevate kontaktide kaudu leppida kokku konsultatsiooni aeg kas kontoris või Skype teel.
Õiglast töötasu soovides:

Merike Michelson
merike@metiabi.eu
www.metiabi.eu