Perekonnaõigus
Küsimus: Kuidas tõendada makstud elatist, kui laste ema ei näita maksete väljavõtet?15.11.2016
Maksan elatisvõlga, üks osa sai just makstud ja eksabikaasa esitas avalduse järgmise saamata jäänud osa peale, väites seejuures, et pole vahepeal minult sentigi saanud. Kohtutäitur on teadlik, et olen vahepeal küll ebaregulaarselt, kuid siiski midagi maksnud, tema palve peale, et eksabikaasa esitaks pangaväljavõtte, eksabikaasa seda ei teinud, vaid väidab, et see, mis saadud, on olnud kingitus. Nii see muidugi ei ole. Kas peangi maksma nüüd niipalju, kui eksabikaasa nõuab? Saan tõendada tehtud makseid teatud osas, olen teinud eksabikaasa kontole ka sularaha sissemakseid, kuid nende kohta dokumendid puuduvad. Kas juba makstud summade nõudest mahaarvamiseks pean minema kohtusse või saab midagi ära teha ka kohtutäitur (kui esitan talle maksekorraldustest väljavõtte)?
Kas midagi annab teha, et saaksin ka oma uusi lapsi ülal pidada? Praegu jääb mulle palgast vaid 215 eurot ehk uute laste jaoks mitte midagi, miks nende ema üksi nende vajaduste eest hoolitsema peab.
Kas midagi annab teha, et saaksin ka oma uusi lapsi ülal pidada? Praegu jääb mulle palgast vaid 215 eurot ehk uute laste jaoks mitte midagi, miks nende ema üksi nende vajaduste eest hoolitsema peab.
Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Kui kohtutäiturile on esitanud kohtuotsuse alusel võlgnevuse nõue ning Teie ei nõustu võlgnevuse suurusega, siis on võimalik pöörduda kohtutäituri poole, et esitada maksekorraldused. Maksekorraldustelt peab nähtuma, et tegu on elatisrahaga. Selle alusel on kohtutäituril õigus sissenõudja avalduse alusel esitatud võlgnevuse summat mitte arvestada. Makseid, mida ei ole võimalik tõendada ei saa kohtutäitur arvestada, siinkohal peab sissenõudja ise käituma heas usus võlgniku suhtes.
Kohtuotsuse alusel välja nõutud elatist tasuda eelisjärjekorras.
Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.
Grete Kirsimaa
Advokaadibüroo LMP
advokaat
Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee
- Prindi küsimus Saada sõbrale Tagasiside
- Õigus > Perekonnaõigus