Perekonnaõigus


Küsimus: Mida teha, kui ei taha last isa juurde anda, kuna ta ei ole seal hoolitsetud, nüüd andis isa sellepärast ka kohtusee?14.01.2016

Tere,
mul on kahe aastane lapselaps. Ema ja isa suhted on keerulised. Peale lahku kolimist jagati last, üle nädalavahetuse võttis isa lapse enda poole ööbimisega, tagasi tõi punase pepu ja märja mähkmega. Võtsime teema üles, et nii ei lähe. Jõudsime lastepsühholoogi jutule ja ta soovitas ööbimisega mitte anda. Graafik tehti iga kolmapäeva õhtul ja laupäeval ning pühapäeval päevasel ajal. Ikka toodi laps märjana tagasi, oli kordi, kus laps oli magamata lõunauinakut, söömata ja joomata. Isa veetis tihti aega autotöökojas koos lapsega, lapsel oli pidev nohu ja köha. Käisime lastekaitses ja korduvalt lastepsühholoogi juures, kuid midagi ei muutunud. Otsustasime last mitte anda rohkem, kuna kahju pisipõnnist. Nüüd lapse isa andis asja kohtusse ja nõudis kohtumist lapsega ja jälle ööbimisega. Öelge palun, kas siin on võimalik midagi ära teha ja mida?

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere!

Lapse ema peaks esitama kohtule endapoolse seisukoha ning selgitama Teie poolt väljatoodud probleeme. Kohtult on võimalik taotleda hooldusõiguse piiramist PKS § 134 järgi, kui vanem muuhulgas ohustab lapse heaolu või ei ole suuteline täitma oma kohustusi või on jätnud lapse hooletusse. Kohus teeb vastavas asjas lahendi lapse huvidest lähtuvalt ning hindab, kellega on lapse heaolu kõige enam tagatud.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
advokaat

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee