Korteriomandiõigus
Küsimus: Mis õigused on nendel korteriomanikel, kes ei olnud ühistu renoveerimislaenu võtmisega nõus?19.06.2013
Meie 24 korteriga korteriühistus oli üldkoosolek. Arutati 200000 eurost laenuvõtmist pangast, et teostada renoveerimistöid. Eesmärgiks seati elektriküttelt üleminek kaugküttele, soojustada väljast maja 150 mm soojustusmaterjaliga, soojustada keldri lagi ning teostada koridoride remont. Laenuvõtmise pooldajaid oli 18, vastu 5. Kas laenuga mittenõustajad, enamus majanduslikel põhjustel, sest väike sissetulek ei võimalda korteriomanikul laenu tagasi maksta, on nüüd valiku ees - kui pole raha laenu tagasimaksmiseks, tuleb korter müüa ja loobuda elukohast või on veel mingi võimalus oma kodu säilitada?
Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

1. Otsustatud küsimuse lahendamine on korteriühistu pädevuses, st otsustatud on korteriomandite majandamiseks ja säilitamiseks vajaliku toimingu tegemine või majandamiskulude kandmine;
2. Otsus on majanduslikult põhjendatud;
3. Otsuse langetamisel on arvestatud korteriühistu liikmete õigustatud huvidega, sh majanduslike võimalustega.
Juhul, kui Te leiate, et konkreetse langetatud otsuse puhul on korteriühistu mõnda eelnimetatud põhimõtet rikkunud, siis soovitan pöörduda kohtusse ning taotleda korteriühistu otsuse kehtetuks tunnistamist.
Korteriühistuseaduse paragrahv 13 lg 3 kohaselt tuleb korteriühistu üldkoosoleku ebaseadusliku otsuse tühistamiseks pöörduda kohtu poole kolme kuu jooksul otsuse teadasaamise päevast arvates.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.
Kvatro Kinnisavarahalduse OÜ
- Prindi küsimus Saada sõbrale Tagasiside
- Õigus > Korteriomandiõigus