Korteriomandiõigus


Küsimus: Kas oma seisukohtadega e-kirja võib pidada koerteriühistu koosoleku otsusele hääle andmiseks?11.06.2015

Kuna haiguse tõttu ei saanud osaleda korteriühistu üldkoosolekul olulise teema (tervikrenoveerimine) üle otsustamisel, saatsin juhatuse esimehele pika e-maili oma seisukohtadega ja täiendavat selgitust vajavate probleemidega. Küsimus: kas see e-mail on hääletamisel arvestatav, st kas mind loetakse hääletamisest osavõtjaks? Tänapäeval, mil olulised dokumendidki on e-maili teel arvestatavad ja isegi väljastatavad, peaks ju ka kirjalikult olema võimalik sekkuda kü tegevusse. Seda enam, et suurtes elamutes on ikka nii, et kõikide korterite omanikud ei saa viibida üldkoosolekul ja oma seisukohti väljendada mitmel põhjusel, tavaliselt välismaal viibimise või haiguse tõttu, ning nii jäävadki otsustajaiks eakad ja sageli ka arutelu all olevas küsimuses võhikud inimesed.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, mittetulundusühingute seaduse paragrahv 22 lõige 1 kohaselt on üldkoosoleku otsus vastu võetud, kui selle poolt hääletab üle poole koosolekus osalenud mittetulundusühingu liikmetest või nende esindajatest üldkoosolekul. Eeltoodust tulenevalt on Teil võimalik üldkoosolekul otsuse poolt hääl anda üksnes isiklikult või esindaja kaudu. Mittetulundusühingute seaduse paragrahv 21 lõige 5 kohaselt peab volikiri olema vormistatud kirjalikult.
Volituses on Teil võimalik anda volitatule suunis, kuidas ühe või teise päevakorrapunkti puhul hääletada.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnivarahalduse OÜ