Korteriomandiõigus
Küsimus: Kas korteri endiselt omanikult saab nõuda maksmata majandamisrahasid?20.03.2015
Detsembris 2014 sai ostetud korter 10 korteriga majja, kus ei ole loodud korteriühistut. Notari juures väitis müüja, et korteril ei ole maksmata kulusid, mis sai ka ostu-müügi lepingus fikseeritud. Hiljem selgus, et suusõnalise kokkuleppe alusel korteriomanikud on alates 2005. aastast kogunud majandamisraha, et maja remontida ja korras hoida. Alates 2009. aasta novembrist on korteri müüjal nn üürirahad maksmata (alguses ta maksis ja maksed on ka tema allkirjaga kinnitatud). Osa maja rahvast arvab, et võla peab maksma uus omanik, teised jälle arvavad, et võla peab maksma endine omanik.
Kas korteri uuel omanikul on alust pöörduda kohtu poole, et nõuda endiselt korteri omanikult üürivõla tasumist?
Lugupidamisega
Kas korteri uuel omanikul on alust pöörduda kohtu poole, et nõuda endiselt korteri omanikult üürivõla tasumist?
Lugupidamisega
Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

NB! Võlgnevuse suuruse arvestamisel on soovitav arvestada tsiviilseadustiku üldosa seaduse paragrahvis 154 sätestatud nõude aegumisega, mille kohaselt on nõude aegumistähtaeg kolm aastat iga üksiku kohustuse jaoks, ning aegumistähtaeg algab selle kalendriaasta lõppemisest, mil kohustusele vastav nõue muutub sissenõutavaks. Eeltoodule tuginedes (ja eeldades, et aegumine ei ole seoses kohtumenetlusega peatunud) peaks majanduskulu nõue, mis pärineb varasemast ajast kui 2012, olema aegunud.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ
- Prindi küsimus Saada sõbrale Tagasiside
- Õigus > Korteriomandiõigus