Asjaõigus

Küsimus: Mis tagajärjed võivad olla, kui jätsin kaasomaniku oma mõttelise osa müümisest nõuetekohaselt informeerimata?12.03.2013

Müüsin aastal 2007 kaasomandis olevast kinnistust endale kuuluva mõttelise osa, kuid jätsin teist kaasomanikku tehingust kirjalikult ja nõuetekohaselt informeerimata. Kas nüüd, ligi 6a hiljem, on tal veel õigus teostada ostueesõigust? Kas ostueesõigus ka aegub kunagi? Kui ei, siis kuidas saaksin praegu tõestada, et ta tehingust siiski teadis?

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Ostueesõiguse teostamise tähtaeg hakkab kulgema alates tehingust teadasaamisest. Tehingust tuleneva nõude aegumise tähtaeg on üldjuhul kolm aastat alates vastava sündmuse või tehingu toimumisest või teadasaamisest. Asjaolusid teadmata ei ole mul kahjuks võimalik tõendamiseks mingeid täpsemaid soovitusi anda.