Küüned

Küsimus: Kas 2 nädalat peale varbaküüne eemaldamist oleks mul võimalik minna SPA-sse?30.04.2014

Tere,
lõikasin mingi aeg suure varba küüne liiga lühikeseks ja peale seda lõin varba kuskile väga kõvasti ära ning varba nurka tekkis teravast küüne servast haav, küüs hakkas sisse kasvama ja kiire elutempo tõttu ei jõudnud pikka aega arstile. Perearst diagnoosis küünevalli põletiku ja kirurgi sõnul tuleb küüs ära võtta, sest põletik on suhteliselt äge.
Minu küsimus: kas 2 nädalat peale varbaküüne eemaldamist oleks mul võimalik minna SPA-sse, kas see on täiesti välistatud või kuidas ma peaksin toimetama? Kujutan ette, et kahe nädalaga võiks otsene lahtine haav kui selline paraneda ja ei tohiks olla takistusi kloorivees sulistamisele.

Vastus: Angela Anton, küünetehnik, Mereneid koolituskeskuse juhataja, Mereneid Salong OÜ, www.mereneid.ee

Tere, olete väga õigesti käitunud, et oma probleemiga arsti poole pöördusite. Kuna iluteenindajal ei ole voli ega piisavaid teadmisi, et erinevaid haigusi diagnoosida või ravida, siis paraku tuleb ka esitatud küsimustega siiski arsti poole pöörduda. Kiiret paranemist!